SK Mirovice

HOME     |     AKTUALITY     |     REALIZAČNÍ TÝM     |     HISTORIE KLUBU     |     FOTOGALERIE     |     STADION     |     DISKUZE

Historie klubu

Mirovický fotbalový klub má již dlouholetou tradici. Pamatuje účast v krajských soutěžích, v současné době se zde kope I.B třída (muži "A"), IV. třída (muži "B"), Krajský přebor (dorost), Okresní přebor (žáci).

Protože dne 30.12.1985 došlo ke sloučení SK Pohoří a Sokola Mirovice, nabízím vám stručné dějiny SK Pohoří.

Hlavní zásluhu na založení SK Pohoří měl Jan Tlach. Do Pohoří přišel z blízkých Horosedel počátkem roku 1933 a začal získávat mládež pro fotbal. V prosinci 1933 byl ustaven SK Pohoří. Předsedou byl Josef Pešice, sekretářem František Šimsa, pokladníkem Karel Pohořský a kapitánem a trenérem Jan Tlach. Nejdříve hráli přátelská utkání na cizích hřištích. Za všeobecného přispění bylo postaveno domácí hřiště na pohořských drahách, první zápas Pohoří-Mirovice skončil 2:2.

Protektorátní úřady činnost TJ Sokola Pohoří, zřizovatele SK, zakázaly. SK Pohoří krizi s potížemi přežíval, a 15.9.1958 díky Vladimíru Huttarovi obnovil svou činnost. Toho dne se konala ustavující členská schůze, na které byli do TJ zvoleni: předseda V. Trča, jednatel J. Pelikán, pokladník B. Labský, vzdělavatel K. Pohořský, náčelník V. Huttar a vedoucí SK S. Kuželka.

V lednu 1959 se oddíl pod vedením trenéra Jana Vojtěška přihlásil do okresního přeboru. V květnu 1960 byla dokončena stavba nového hřiště a v srpnu na něm sehrán první zápas s Meteorem Praha (1:10). Na VČS 19.1.1964 zvolen nový výbor: předseda J. Trča, jednatel J. Pelikán, pokladník J. Koryta, náčelnice A. Hanzlíková, vedoucí SK J. Hanzlík.

Utvořila se velmi dobrá parta, která dosahovala velmi dobrých výsledků v OP: J. Trča, Z. Jelínek, J. Zeman, J. Pyšno, F. Dorna, J. Řebřina, Z. Hybrant, P. Holub, V. Holub, V. Kuděj, F. Havlena, Jan Vejvoda, B. Vejšický, J. Převrátil, J. Petrovic, J. Birhanzl, K. Hřídel, J. Uhlíř, J. Brožák, V. Říha, F. Kučera, M. Převrátil, Jiří Vejvoda, K. Blahna, S. Pokorný, S. Gabriel, K. Srp, J. Blížil a Z. Pohořský.

V roce 1979/80 skončilo družstvo dospělých i žáků na 6. místě, v roce 1980/81 A mužstvo 3., žáci 5. A mužstvo tutéž sezoně vyhrálo finále českého okresního poháru. V sezoně 1981/82 skončilo A mužstvo druhé a opět vyhrálo pohár. Utkalo se tak v krajském kole s Protivínem, se kterým prohrálo až na penalty. V roce 1982/83 bylo opět druhé. Až v sezoně 1983/84, roce 50. výročí založení SK, mužstvo přebor vyhrálo. Nebylo mu ale dovoleno postoupit kvůli malému počtu mládežnických družstev (chyběl dorost).

Po vítězství v OP 1985/1986 se začalo jednat o sloučení se Sokolem Mirovice, o kterém se rozhodlo na VČS dne 30.12.1985.

16. července bylo v Mirovicích sehráno první mezinárodní přátelské utkání s holandským klubem Wippolder Delst, které skončilo vítězstvím domácích 4:2.

V roce 1986 skončilo A mužstvo v I.B třídě čtvrté, v roce 1987 páté. Bohužel v roce 1988 A mužstvo z kraje sestoupilo, čímž automaticky sestoupilo i béčko do okresní soutěže.